Szklane balustrady

Szklane balustrady i elementy z jakich są wykonane

Ciekawym elementem urozmaicającym przestrzeń w każdym domu mogą być szklane balustrady. Wprowadzą dawkę nowoczesności do wnętrza i będą prezentowały się w sposób efektowny. Ważne jest jednak, aby zostały zamocowane przy użyciu elementów metalowych najwyższej jakości.

Decydując się na całoszklane balustrady trzeba pamiętać o tym, że oprócz efektownego wyglądu, muszą one zapewniać także bezpieczeństwo na schodach czy antresoli. Nic więc dziwnego, że instalatorzy dokładają starań, aby przy tafli szkła zostały umieszczone najwyższej jakości elementy metalowe, stabilne i wytrzymałe.

Standardowe mocowanie szklanych balustrad

Mocując balustradę, należy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach technicznych. Przede wszystkim, mocowania muszą być umieszczone na odpowiedniej wysokości szklanej tafli, aby podtrzymywały konstrukcję i zapewniały jej odpowiednią stabilność. Trzeba również pamiętać o tym, że rozwiązania przedstawiane na rysunkach, a także podawane jako uniwersalne, mogą nie mieć zastosowania przy konkretnej balustradzie, jaką mamy w swoim domu. Najlepiej skonsultować to u profesjonalisty lub producenta, jeżeli samodzielnie montujesz balustradę. Dzięki temu nowoczesne domu będą miały szklane balustrady, z którymi nie będzie żadnych problemów podczas użytkowania.

Opatentowane systemy mocowań

Przy montowaniu balustrady, można skorzystać z systemów mocowań, które łączą zalety konstrukcji modułowych i punktowych. Zapewniają one wysoką jakość scalenia zarówno elementów szklanych, jak i metalowych. Wszystko to sprawia, że cała konstrukcja balustrady prezentuje się w niezwykle atrakcyjny sposób pod każdym względem.

Metalowe słupki przy balustradach

Przy balustradach zazwyczaj umieszcza się okucia oraz metalowe słupki, które mają pełnić zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Dzięki temu, że wybrane zostaną elementy wykonane z wysokiej jakości materiałów, korzystanie z balustrady będzie właściwe, a budynek zyska bardzo estetyczne wykończenie schodów czy antresoli. Warto zadbać o takie detale, a całość zostanie wykonana we właściwy sposób.