Elementy balustrad i własna balustrada

Elementy balustrad i stworzenie całej balustrady we własnym zakresie

Wykonanie balustrady samodzielnie nie jest trudne dla osoby, która ma chociaż minimalne pojęcie o zasadach konstrukcji. Potrzeba kilku podstawowych czynników takich jak elementy balustrad, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Minimalne umiejętności

Nie musisz być inżynierem ani budowlańcem, aby wykonać samodzielnie szklane balustrady. Wystarczy, że kupisz gotowe elementy balustrad i połączysz je zgodnie z zaleceniami producenta, a na Twoim balkonie czy tarasie powstanie dodatkowa ozdoba, która będzie pełniła zarówno funkcje estetyczne, jak i funkcjonalne.

Trochę chęci

Nie da się ukryć, że do wszystkich prac związanych z majsterkowaniem potrzebne są przede wszystkim chęci i trochę wolnego czasu. Wystarczy, że poczytasz na temat montażu balustrad w Internecie, a spokojnie poradzisz sobie z wszystkimi pracami z tym związanymi. Będziesz dumny z tego, że samodzielnie wykonałeś balustradę.

Potrzeba Ci będzie wkrętarka

Aby wszystkie elementy balustrady, takie jak poręcze czy uchwyty do szkła mogły zostać w skuteczny sposób połączone, należy użyć wkrętarki lub wiertarki. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń, będziesz w stanie połączyć wszystkie elementy balustrady, które od tej pory będą stanowiły spójną całość. Dobrze wykonane balustrady balkonowe muszą być solidnie przymocowane. Dlatego należy się przyłożyć do wszystkich czynności z tym związanych. Dzięki temu balustrada zostanie osadzona w solidny sposób, bez najmniejszych problemów.

Uważaj na błędy

Nie decyduj się na najbardziej ryzykowny sposób montażu balustrady, czyli polegający na wywierceniu otworów przez wykonane wcześniej warstwy posadzki balkonowej i osadzenie w otworach kotew. Jest to najbardziej niebezpieczna metoda, na jaką możesz się zdecydować. Wiercenie otworów w gotowych warstwach narusza szczelność hydroizolacji oraz bardzo utrudnia szczelne i kontrolowane osadzenie kotew. Dzięki temu, że na rynku dostępne są balustrady systemowe, otrzymujesz od razu wskazówkę od producenta, w jaki sposób należy je zamontować. Korzystając z tych porad, możesz wykonać wszystkie prace w prawidłowy sposób.