Poręcze na starych i nowych balkonach

Poręcze na współczesnych balkonach

Balkony to nieodłączny element wielu bloków. Kiedyś były to balkony metalowe, malowane na żółto, niebiesko czy czerwono. Jednak czasy się zmieniają. Obecnie modne są szklane balustrady , mające nierzadko dekoracyjne uchwyty do szkła. Poręcze muszą być mocne i stabilnie zamocowane, aby każdy mógł się ich chwycić. Ozdobne balkony dodają urody każdemu budynkowi mieszkalnemu – małemu, wysokiemu, a także domom prywatnym. Szklane balkony stały się już klasyką gatunku i cenną rzeczą.

Szkło hartowane zdobi i osłania

Dzisiejsze balkony często mają elementy metalowe, ale całą taflę okalającą wykonaną ze szkła. Z reguły jest to szkło hartowane . Może ono być przezroczyste lub mleczne, czyli doskonale kryjące wnętrze balkonu. Piękne balkony są wyjątkową ozdobą domów. Poza tym na balkonach ludzie siedzą, piją kawę oraz rozmawiają. Na dużych balkonach toczy się zatem życie rodzinne oraz towarzyskie. Elementy balustrad muszą być więc wykonane starannie, by zagwarantować bezpieczeństwo.

Wygląd i funkcjonalność

Balkony ze szklanych tafli prezentują się ładnie, nie rdzewieją tak jak metalowe, zachwycają. Wysoka jakość jest oczywiście pożądana przez każdego właściciela. Szklane balkony dobrze się myje i konserwuje. W dzisiejszej rzeczywistości poręcze ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym, to powoli standard. Bez balkonu blok lub dom wydają się niepełne, nie oferują takiego komfortu, jakiego oczekują mieszkańcy. Balustrady powinny wyglądać efektownie, być mocne i trwałe. Obecnym konstrukcjom daleko do tego, co znamy jeszcze sprzed kilkudziesięciu lat. Do lamusa dawno odeszły toporne konstrukcje, które należało nieustannie czyścić i malować, by zapobiegać korozji.
Podsumowując, szklane balkony ze szkła hartowanego są obecnie codziennością. Ludzie marzą o takich balkonach, chcą je mieć i cieszyć się ich jakością. Ładny balkon na pewno sprawdzi się w każdej sytuacji, będzie eleganckim uzupełnieniem każdego efektownego budynku. Metalowe balkony odchodzą do przeszłości. Szklane balustrady robią obecnie furorę.