Szkło hartowane na balkonie a bezpieczeństwo

Szkło hartowane w balustradach

Szkło hartowane jako element stosowany w naszym codziennym otoczeniu jest niezwykle estetyczne i przyjazne dla otoczenia. Stanowiąc niemal niezauważalny akcent, dopasowuje się do materiałów z którymi jest zestawiane. Występujące we współczesnych aranżacjach wnętrz szklane balustrady są niezwykle estetyczne. Czy jednak zastosowanie ich na zewnątrz jest bezpieczne?

Szkło zwykłe, a hartowane

Rozpatrując powyższą kwestię należy przyjrzeć się zagadnieniu: czym właściwie różni się szkło hartowane od zwykłego? Jest kilka istotnych różnic.
1. Jest ono grubsze od zwykłego szkła.
2. Szkło hartowane poddane jest specjalne obróbce, uodparniającej go na zginanie.
3. Po rozbiciu szkło hartowane rozpada się na drobne cząstki o tępych krawędziach.
4. Odporne na wysokie temperatury oraz inne czynniki zewnętrzne.

Laminowane szkło

Balustrady balkonowe wykonane ze szkła hartowanego, są przezroczyste i scalają balkon z otaczającą przestrzenią. W ten sposób otwierająca się przed nami przestrzeń jest niczym nieskrępowana i wolna od dodatkowych barier. Bezpieczne szkło hartowane posiada w swojej strukturze folię PVB, która dodatkowo utrudnia stłuczenie.

Niezbędne zabezpieczenia

Balustrady wykonane z hartowanego szkła przymocowane są do powierzchni za pomocą stalowych elementów o niezwykle dużej wytrzymałości. Rotule, uchwyty do szkła oraz okucia, trwale przytwierdzą balustrady szklane do podłoża, a także umożliwią zespolenie ze sobą poszczególnych tafli szkła. Okucia ze stali dodatkowo zabezpieczą szkło, ale także będą stanowiły estetyczny akcent, dzięki któremu przezroczysta powierzchnia będzie lepiej widoczna.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Czy zastosowanie szkła hartowanego na balkonie jest bezpieczne? TAK! Odporne na czynniki zewnętrzne, poddane specjalnej obróbce szkło, dodatkowo zabezpieczone folią PVB, będzie o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne balustrady wykonane z ażurowych konstrukcji drewnianych czy metalowych. Stalowe rotule oraz uchwyty do szkła solidnie i trwale przymocują elementy szklane do podłoża, i stworzą silną barierę ochronną na balkonie lub tarasie. W razie ewentualnego stłuczenia balustrady, szkło rozpadnie się na bardzo drobne kawałeczki o tępych krawędziach, co zabezpieczy przed skaleczeniem.