Rozeta w konstrukcjach ze szkła

Rozeta w balustradach ze stali i szkła

Coraz częściej możemy spotkać połączenie stali nierdzewnej ze szkłem w obiektach użyteczności publicznej oraz domach mieszkalnych. Materiały te są ciekawym rozwiązaniem ułatwiającym utrzymanie konstrukcji balustrady w czystości. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że do ich montażu niezbędne są różnego rodzaju elementy takie jak na przykład rozeta.

Mocowanie balustrad do podłoża

Balustrady są narażone na duże obciążenia stąd ich konieczność montażu do podłoża i ścian, aby zachować bezpieczeństwo. W miejscach styku uchwytu lub słupka montażowego występuje połączenie, które można zamaskować za pomocą rozety. Pozwala to na swobodną regulację ustawienia balustrady względem innych elementów. Na tak zamontowany szkielet gdzie występują słupki montażowe i poręcze należy zamontować uchwyty do szkła. Pozwolą one na wstawienie wypełnienia wykonanego ze specjalnego bezpiecznego szkła. Służą do tego systemowe elementy balustrad dostępne w sklepach z akcesoriami do systemów nierdzewnych. Dużym ułatwieniem jest swoboda w docinaniu rur, ponieważ można dopasować konstrukcję do warunków, jakie występują na miejscu montażu.

Balustrady nierdzewne

Dzięki dostępnym elementom montażowym szklane balustrady pozwalają na szybkie zaadaptowanie przestrzeni wewnątrz budynku. Poprawiają bezpieczeństwo poruszania się po schodach, jednocześnie podnosząc atrakcyjność wnętrza obiektu przez mała ilość zabieranego światła. Każda rozeta oraz inne okucia wykonane są z tego samego materiału, więc posiadają ten sam kolor, co pozwala na wymianę uszkodzonych podzespołów w trakcie użytkownika konstrukcji. Systemy można dowolnie modyfikować, ponieważ dostępne są złączki do rur z możliwością regulacji i ustawienia poręczy pod różnymi kątami. Systemy montażowe są na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane zarówno jako balustrady na balkonach, jak i klatkach schodowych. Mogą być to indywidualnie zabudowy dostosowane do warunków technicznych obiektu.